Корзина
24 отзыва
+380
98
823-23-41
+380
50
302-79-76
+380
57
719-77-96
ООО "Витафон-Украина"
Застосування аппарату «Витафон» при відновлювальному санаторно-курортному лікуванні хворих з синдромом хронічної втоми з ознаками стомлення нижніх кінцівок

Застосування аппарату «Витафон» при відновлювальному санаторно-курортному лікуванні хворих з синдромом хронічної втоми з ознаками стомлення нижніх кінцівок

Застосування аппарату «Витафон» при відновлювальному санаторно-курортному лікуванні хворих з синдромом хронічної втоми з ознаками стомлення нижніх кінцівок

08.02.17

Н.В. Гутарєва (кафедра валеології та корекційної медицини СДПГУ, зав.кафедри, д.м.н., професор, заслужений лікар України Самойлович В.А.)

 

         Синдром хронічної втоми (СХВ) – це багато причинний розлад нейроімунної регуляції. Катастрофічно зростає чисельність людей, організм яких має обмежені можливості пристосуватися до існуючих екологічних умов життя, до повсякденних психічних та фізичних навантажень. У них знижений енергетичний потенціал, неповноцінний механізм забезпечення енергією тканин та органів.

Жінки хворіють на синдром хронічної втоми у 2 рази частіше, ніж чоловіки.

Це енергійні молоді жінки з підвищеною вразливістю та вираженим почуттям обов’язку. Із багатьох ознак СХВ найчастішими виступають болі у м’язах (мігруюча біль, почуття важкості, слабкості в ділянках руки, ноги, м’язах спини.

Мета роботи – вивчити динаміку клінічного перебігу і деяких показників клітинного і гуморального імунітету до і в процесі лікування хворих з СХВ з ознаками стомлення нижніх кінцівок.

Досліджували кількісний склад Т- і В-лімфоцитів методом визначення Е-РУК і ЕАС-РУК. Спостереження хворих в динаміці проводилися на базі санаторію «Шахтобудівельник» (м.Словянськ, Донецька обл.).

Під нашим наглядом знаходилося 45 хворих жінок віком від 19 до 26 років. Вони скаржились на стомленість, важкість і набряки ноги, які підсилювалися в теплий час року.

 Всі хворі були розподілені на три дослідні групи.

В першу групу входило 25 осіб (основна група), яким було застосовано апарат віброакустичної дії «Витафон» для зняття стомленості і збільшення працездатності м’язової системи: режим 4, час процедури – 10-15 хвилин на ділянку відповідних груп м’язів. Також проводили процедуру на ділянку D2 шийного вііділу хребта, режим 1, час – 5 хвилин, і наділянку К – режим 2, час – 15хвилин.

Хворим другої групи (20 осіб) призначали процедуру гідрокінезотерапії в басейні (застосування з лікувальною ціллю фізичних вправ у водному середовищу) тривалістю 30 хвилин при температурі 36С. Всього 10 процедур.

Третя група контрольна, практично здорові люди.

 

Після проведеного курса лікування при застосуванні різного виду фізіотерапії наступало покращення клінічного перебігу захворювання, причому найбільш виразним воно виявилось у групі хворих (1-а група), які отримували процедури апаратом «Витафон» безпосередньо на ділянку відповідних груп м’язів: у них значно зникали набряки і пастозність кінцівок, підвищувалась пружність шкіри, покращувався її колір. Хворі відчували приємне тепло у всьому тілі та бадьорість.

Це свідчить про те, що внутрішні органи отримували тонізуючу імпульсацію.

В порівнянні з другою дослідницькою групою лікувальна методика хворих 1-ої групи за допомогою апарату «Витафон» найбільше сприяло підвищенню утримання Т-лімфоцитів. Статистично вірогідним було зниження утримування В-лімфоцитів (Р < 0, 01).

 Таким чином, застосування апарату «Витафон» є незамінним компонентом в відноілювальному санаторно-курортному лікуванні хворих СХВ з ознакою стомлення нижніх кінцівок, тому що при застосуванні апарату «Витафон» відбувається сильний лімфатичний та венозний дренаж, який сприяє виведенню із міжклітинної рідини токсинів і недоокислених продуктів метаболізму. Також відмічено, що в процесі лікування вищезазначеної форми позитивний вплив апарату «Витафон» виявляє вибірковий вплив на деякі показники імунного статусу хворих.